Заміна водійських прав після закінчення терміну використання у 2021 році

Главная » Новини » Заміна водійських прав після закінчення терміну використання у 2021 році


На дорогах нашої країни керувати ТЗ можна щасливим власникам національного документа – посвідчення водія. Новачкам в сфері водіння і управління автомобілем, після успішного проходження навчального курсу в автошколі і успішної здачі практичної і теоретичної частини іспиту, як нагородження привласнюють водійське посвідчення.
Після численних змін, водійське посвідчення має свій термін дійсності, який прирівнюється до 2 років. При закінченні цього терміну, права втрачають свою юридичну силу. Для уникнення цієї неприємної ситуації слід замінити права на нові, але за умови, якщо власник такого документа не здійснював правопорушення на дорозі або ж їх кількість не перевищує 2-х. Не варто засмучуватися, якщо у вас на балансі більше 2-х подій, так як є можливість продублювати і ще раз скласти іспит на отримання прав в сервісному центрі.
Якщо під час дворічного періоду були допущені водієм адміністративні порушення на дорозі, слід погасити суму адміністративного штрафу за порушення і перевірити погашені чи вони в реєстрі боржників.

к оглавлению ↑

Який перелік необхідних документів варто принести в сервісний центр МВС?

Раніше МВС називався МРЕО ДАІ, для заміни вже існуючих прав по закінченню терміну їх дії:
замена водительского удостоверения1. Первинний документ – паспорт власника автомобіля. Слід прикріпити виписку з діючою реєстрацією;
2. ІПН – ідентифікаційний номер платника податків;
3. Старе посвідчення водія;
4. Хто має юридичну силу медичну довідку із зазначеною групою крові водія. Як правило, на території України подібного виду довідки видають терміном дії на 2 роки. Медична довідка повинна свідчити про те, що водій придатний до керування ТЗ. Довідка повинна показувати повну характеристику здоров’я людини: загальний і спеціальних аналіз крові, а також сечі, прописаний рівень цукру, діагностика якісність зору і фокусування, показники роботи координації тіла, аналіз по визначенню резус-фактора людини);
5. Квитанція про заміну посвідчення водія старого зразка, сумою до 270 грн. Таку квитанцію слід оплатити в касі або терміналі банку, або ж прямо в сервісному центрі;
6. Если Особисті дані або реквізити документів будут змінюватіся, слід надаті оригінал такого документа.

к оглавлению ↑

Заміна водійського посвідчення

Грунтуючись на нормах українського законодавства, можна впевнена заявити, что при заміні водійських прав не потрібно повторного проходження екзаменаційних частин. Єдиним вінятком є ​​наявність більш 2-х подій на дорогах.
Процес заміни посвідчення водія проходить незалежно від теріторіального розташування водія (зареєстрованого місця проживання чи перебування на территории держави). Водій для свого комфорту может адресувати свій запит в найближчий сервісний центр для заміни водійського посвідчення.
Обмін посвідчення по закінченню терміну дійсності відбувається на наступних день після останнього дійсного дня. Провести заміну ВУ раніше ніж прописана дата в правах, неможливо, згідно із законодавством України.
В середньому заміна ВУ відбувається протягом 5 днів (робочих) з моменту звернення водія з повним переліком необхідних документів. Права на водіння видаються під розпис особисто в руки водія. На додачу до всього, персонал сервісного центру (ТСЦ) зобов’язані повернути водієві екзаменаційну і медичну картку.

Читайте також: Скільки коштує здати на права в Україні та екзамен в ГАИ.

Category: Новини