Як вивчити жести регулювальника

Главная » Новини » Як вивчити жести регулювальника

Автошкола “Академія водіння” номер один серед усіх Київських навчальних закладів. Знання про пріоритетність регулювальника на дорогах і знання жестів, які він показує, можна легко вивчити на наших уроках.

Регулювальником називається людина, у якої є всі повноваження, встановлені законодавством для регулювання дорожнього руху, за допомогою жестів, що описані в ПДР, а також іншими інструкціями, які необхідні для певної ділянки регулювання. На регулювальнику повинна бути спеціальна форма або одяг, і/або відрізняючий знак і обмундирування.

Не тільки водіям, а й пішоходам необхідно знати всі сигнали, так як це важливо для безпечної поведінки на дорозі, хоч і такі ситуації бувають дуже рідко.

Головне, що необхідно запам’ятати: регулювальник має перевагу над усіма знаками, розмітками і сигналами світлофора.

Як запам’ятати сигнали регулювальника

Регулювальник користується основними п’ятьма сигналами. Для того, щоб навіть дитина могла швидко їх запам’ятати, існує вірш про регулювальника.

жести регулювальника

Якщо піднятий жезл вгору – зупинись, не зволікаючи, суворо

Якщо палиця праворуч – зачекай, ще трішки, рух вже скоро 

Жезл дивиться на тебе? Вправо рухайся як Цабе

Якщо палиця ліворуч – заборон тобі нема

“Голі” груди і спина – для водія немов стіна!

жести регулювальника - жезл прямо

Як запам’ятати жести регулювальника було розказано в вірші, тепер необхідно більш детально розглянути кожен з сигналів:

  1. При піднятті палиці вгору. Якщо водій бачить підняту вгору палицю регулювальника, то всі учасники дорожнього руху зобов’язані зупинитись, в незалежності від того, яка частина корпусу інспектора до вас розгорнута. У такій ситуації заборонено рух у всіх напрямках. Це необхідно для того, щоб звільнити перехрестя, найчастіше, для переваги спеціальному транспорту.
  1. Напрямок жезла вправо. Цей жест прирівнюється до червоного сигналу світлофора. Той транспорт, який знаходиться праворуч від інспектора, зобов’язаний зупинитись, і чекати подальших дій.
  1. Якщо регулювальник стоїть обличчям до авто, і вказує на нього жезлом, то необхідно повернути праворуч. Інші маневри заборонені.
  1. Інспектор показує вліво. Це означає, що він стоїть боком, тому водій може рухатися в будь-якому напрямку. Трамвай, який рухається по тунелях рукавів, вважається винятком, їм дозволяється рух виключно наліво.
  1. Якщо жезл опущений вниз, а інспектор стоїть до авто спиною або грудьми – проїзд по проїжджій частині заборонено. Цей сигнал повторює жест, коли палиця дивиться вгору.

жести регулювальника - жезл вгору

Запам’ятати сигнали регулювальника через вірш дуже легко. Ще легше, коли матеріал закріплюється роз’ясненнями інструктора і наочними прикладами. В автошколі “Академія водіння” легко і весело вивчити навіть найпростіший матеріал. Для цього учням пропонується доступний його виклад. У нас можливо здати на права категорії А та Б. Кращі філіали автошколи в Києві знаходяться за такими адресами:

Category: Новини