Як скласти іспит в МРЕВ (ТСЦ) з першого разу: поради експертів

Главная » Новини » Як скласти іспит в МРЕВ (ТСЦ) з першого разу: поради експертів

Прийшовши в автошколу, кожен майбутній водій мріє сісти за кермо свого автомобіля. І все б нічого, але з наближенням іспиту на права багато курсантів відчувають страх, невпевненість і паніку. Звичайно ж, кожен задається питанням: як здати на права з першого разу.

Стрес і переживання перед будь-якими іспитами, нормальна реакція людини. Більше 90% випускників постійно відчувають страх, під час контролю їх знань. Навіть ті, хто добре знає чітко всю теоретичну частину з водіння, можуть розгубитися і запанікувати в останній момент. Не варто піддаватися емоціям, адже реально здати іспит в МРЕВ з першого разу, просто необхідно правильно до нього готуватися.

Нашу автошколу обирає більшість майбутніх водіїв, так як у нас можна здати на категорії А, Б та С. ТОПові філіали автошколи знаходяться за такими адресами: 

Здається, що скласти іспит в МРЕВ з першого разу неможливо, і тим, кому це дійсно вдається, часто доводиться чути одне й те саме питання: «І скільки коштує іспит в МРЕВ»? Насправді, все залежить від того, наскільки людина вивчила матеріал, змогла зібратись з силами і подолати всі свої страхи.

Головне правило, яке необхідно дотримуватися – спокій. Іспит повністю складається з тієї інформації, яка була вивчена в автошколі. Екзаменатори не ставлять каверзних запитань. Інспектори не налаштовані на те, щоб учень не здав на права. Ніхто не зацікавлений в тому, щоб іспит тривав нескінченно, тому маючи основну базу знань, залік забезпечений.

Здати на права в Україні не так страшно, як здається. Звичайно, можна почути багато чуток про те, що це нереально, але після навчання в нашій автошколі все стане набагато простіше. 

Як здати водіння, і до чого готуватися відповідно до законодавства України

Для того, щоб пройти іспит в МРЕВ необхідно підготується до наступних випробувань:

 • Теоретична частина. Для проходження першої частини іспиту, необхідно відповісти на 20 тестових запитань. Вони обмежені за часом, на кожне питання в середньому виділяється 1 хвилина (20 хвилин). При гарній підготовці, цього часу цілком достатньо. Всі питання проходять на комп’ютері, і відповіді висвічуються відразу автоматично. У тесті допускаються 2 помилки для того, щоб отримати позитивний результат. Якщо ви зробите більше помилок – вас не допустять до другої частини іспиту. У практічексой частини не більше 3 спроб, після учень відправляється повторний курс 40 годин водіння. І для подальшого допуску надається довідка про повторний курс в МРЕВ.
 • Практичний іспит – водіння. Ця частина іспиту хоч і хвилююча, але улюблена всіма учнями, так як вони сідають за кермо автомобіля. Іспит складається як по місту, так і на автодромі. Практична частина практично нічим не відрізняється від занять в автошколі, єдиною відмінністю є те, що замість інструктора, біля учня сидить інспектор. Він може задати декілька запитань, і попросити виконати головні маневри, які використовуються в процесі водіння.

Як скласти іспит в МРЕВ (ТСЦ) з першого разу

Поради, як здати теоретичну частину іспиту

Щоб вийшло здати на права з першого разу, наші інструктори зібрали ряд найважливіших моментів, які необхідні для підготовки до іспиту:

 • Рекомендуємо перед іспитом знайти екзаменаційні питання в інтернеті, і добре їх опрацювати. Навіть якщо деякі питання будуть не схожі, це дасть можливість розуміти, що очікувати від тесту і психологічно заспокоїтись і налаштуватись під час самої здачі.
 • При тестуванні рекомендуємо спочатку відповідати тільки на ті питання, в яких ви повністю впевнені, і самі важкі залишати наостанок. Це допоможе організувати час і приділити увагу кожному питанню.
 • Перед іспитом варто зробити максимальний упор на теми, які не до кінця зрозумілі. Варто все конспектувати, а після – намагатись повторити все вивчене своїми словами.
 • Важливо бути зібраним і спокійний при здачі тестів, інакше можете просто розгубитись, і навіть знаючи правильну відповідь, переплутати кнопку.

Не варто переживати, з першого разу цілком можливо отримати права. Іспит не складається з незрозумілих частин і питань, він містить лише базові речі. Якщо ж говорити про практичну частину, то теж не варто переживати, адже з вас попросять виповнити тільки на основні маневри, які необхідні при водінні, а не дії в екстремальних ситуаціях.

Пропонуємо вам рекомендації, які варто знати для хорошої підготовки до іспиту в МРЕВ:

 • Необхідно відпрацьовувати кожен навик водіння, для цього постійно його повторюйте і слухайтеся порад інструктора.
 • Якщо вам не подобається інструктор, або є сумніви в його компетенції, він недостатньо добре викладає матеріали, відразу ж просіть перейти в іншу групу.
 • Якщо якийсь із маневрів дається важко або незрозуміло як його виконувати, необхідно попросити додаткові заняття, де буде можливість їх відпрацювати в повній мірі, доки не засвоїться.
 • Подумки промовляти всі свої дії. Так буде можливість швидше освоїтися за кермом і запам’ятати необхідний порядок виконання дій. Цей навик стане в нагоді і на самому екзамені з водіння, так як співробітник МРЕВ може запитати на теорії, які будуть ваші дії в певних ситуаціях.
 • Якщо в самих навичках ви впевнені і все виконуєте на відмінно, але боїтеся присутності чужої людини в машині, варто попросити у співробітника автошколи, щоб в машині знаходився хтось третій, наприклад Ваш друг або подруга. Це допоможе легше реагувати на сторонніх людей в машині, а значить і на іспиті буде спокійніше.
 • Якщо є можливість, рекомендуємо розвідати всю обстановку, яка буде вас чекати на практичній частині іспиту. Спробуйте відвідати автодром в МРЕВ, і дізнатися які маршрути обирають екзаменатори. Така візуалізація допомагає більш впевнено триматися за кермом, адже ви приблизно розумієте, чого очікувати, а значить – менше переживаєте.

Як скласти іспит з водіння

Додаткові лайфхаки успішної здачі іспиту з водіння

 1. Крім хороших знань в теорії та практиці, під час іспиту необхідно дотримуватися і деяких правил поведінки. Це необхідно для того, щоб заручитись підтримкою інспектора. Ввічлива, коректна, впевнена в своїх діях, і стримана людина має більше шансів на позитивний результат при здачі практичної частини. Це не ті якості, за які можуть видати права, але всім приємно хороше адекватне спілкування спільно з хорошою підготовкою.
 2. Краще не спізнюватися. Це сприяє додатковому хвилюванню і неуважності, які можуть зірвати позитивний результат від здачі іспиту. Краще приїхати трохи заздалегідь, заспокоїтися і налаштуватися на успіх.
 3. Не варто зубрити всю ніч безперервно безпосередньо перед здачею. Якщо весь час до цього, матеріал не був вивчений, то навряд чи це вдасться за одну ніч. Краще відпочити і набратися сил перед ранковим іспитом.
 4. Не рекомендуємо пити заспокійливі перед іспитом, а ще краще і звечора теж. Це тільки сповільнить реакцію, і може погіршити ситуацію. На деяких ліках зазначено, що водіям заборонено їх вживати, через зниження швидкості реагування. Необхідно просто заспокоїтися, зробити глибокий вдих і розслабитися, що допоможе прийти в норму перед тим як почати іспит. Якщо взяти до уваги поради від психологів, то вони рекомендують прослухати улюблену і заспокійливу музику, та напередодні прийняти розслаблюючу ванну. Видихніть, адже нічого страшного вам не загрожує і єдине, що може трапитися – повторна перездача.
 5. Дівчатам не варто розраховувати на яскравий наряд і макіяж, це не допоможе скласти іспит у співробітника МРЕВ. 
 6. Як тільки прийдете до практики, ввічливо привітайтеся з інспектором, навіть можете посміхнутися. Не варто вести себе вульгарно і зухвало, «плюсів» це не додасть, а може розлютити екзаменатора. Краще не «заговорювати» співробітника МРЕВ, а зосередитися, чітко слухати завдання, дивитися на дорогу, бути зібраним і серйозним.
 7. Перед тим як завести авто, важливо комфортно влаштуватися в кріслі, і налаштувати дзеркала. Не поспішайте і не хвилюйтеся, це спокій і безпека, яку неодмінно оцінить екзаменатор.
 8. Перед маніпуляціями варто пристебнутися ременем безпеки, та ввічливо попросити зробити це пасажира.
 9. Перед тим як завести мотор, необхідно пристебнутись ременями безпеки. Буває й так, що інспектор, в якості перевірки, не поспішає зафіксуватись паском безпеки, тому необхідно ввічливо його попросити про це. Не варто брати з собою зайві речі, вони можуть тільки відволікати. Звук на телефоні, на період іспиту також краще вимкнути.
 10. Інспектор МРЕВ, може спробувати перевірити наскільки ви впевнені в своїх діях і запропонувати виконати маневр, який суперечить ПДР. Не варто реагувати на провокації, а уважно дивитися на дорожні знаки, розмітку, сигнали світлофора, а також чітко усвідомлювати сказане екзаменатором перед виконанням. Пояснюйте співробітнику МРЕВ, чому ви не робите запропонований маневр, або чому його необхідно виконати.

Рекомендуємо вивчити запропоновані поради, описані в цій статті. Важливо прийти спокійним і підготовленим до іспиту, і тоді довгоочікувані права незабаром будуть вашими. А хвилююча підготовка і сам іспит залишаться в приємних спогадах. Нехай щастить!

Category: Новини