Прийшовши в автошколу, кожен майбутній водій мріє сісти за кермо свого автомобіля. І все б нічого, але з наближенням іспиту на права багато курсантів відчувають страх, невпевненість і паніку. Звичайно ж, кожен задається питанням: як здати на права з першого разу.
Стрес і переживання перед будь-якими іспитами, нормальна реакція людини. Більше 90% випускників постійно відчувають страх, під час контролю їх знань. Навіть ті, хто добре знає чітко всю теоретичну частину з водіння, можуть розгубитися і запанікувати в останній момент. Не варто піддаватися емоціям, адже реально здати іспит в МРЕВ з першого разу, просто необхідно правильно до нього готуватися.
Нашу автошколу обирає більшість майбутніх водіїв, так як у нас можна здати на категорії А, Б та С. ТОПові філіали автошколи знаходяться за такими адресами:
- Автошкола на Оболоні, за адресою вул. Північна, 8
- Автошкола на Шулявці, за адресою: вул. Олени Теліги, 4
- Автошкола на Нивках, за вул. Даніла Щербаковського, 4
- Автошкола на Дарниці (ДВРЗ), за вул. Алма-Атинська 8
Здається, що скласти іспит в МРЕВ з першого разу неможливо, і тим, кому це дійсно вдається, часто доводиться чути одне й те саме питання: «І скільки коштує іспит в МРЕВ»? Насправді, все залежить від того, наскільки людина вивчила матеріал, змогла зібратись з силами і подолати всі свої страхи.
Головне правило, яке необхідно дотримуватися – спокій. Іспит повністю складається з тієї інформації, яка була вивчена в автошколі. Екзаменатори не ставлять каверзних запитань. Інспектори не налаштовані на те, щоб учень не здав на права. Ніхто не зацікавлений в тому, щоб іспит тривав нескінченно, тому маючи основну базу знань, залік забезпечений.
Здати на права в Україні не так страшно, як здається. Звичайно, можна почути багато чуток про те, що це нереально, але після навчання в нашій автошколі все стане набагато простіше.
Як здати водіння, і до чого готуватися відповідно до законодавства України
Для того, щоб пройти іспит в МРЕВ необхідно підготується до наступних випробувань:
- Теоретична частина. Для проходження першої частини іспиту, необхідно відповісти на 20 тестових запитань. Вони обмежені за часом, на кожне питання в середньому виділяється 1 хвилина (20 хвилин). При гарній підготовці, цього часу цілком достатньо. Всі питання проходять на комп’ютері, і відповіді висвічуються відразу автоматично. У тесті допускаються 2 помилки для того, щоб отримати позитивний результат. Якщо ви зробите більше помилок – вас не допустять до другої частини іспиту. У практічексой частини не більше 3 спроб, після учень відправляється повторний курс 40 годин водіння. І для подальшого допуску надається довідка про повторний курс в МРЕВ.
- Практичний іспит – водіння. Ця частина іспиту хоч і хвилююча, але улюблена всіма учнями, так як вони сідають за кермо автомобіля. Іспит складається як по місту, так і на автодромі. Практична частина практично нічим не відрізняється від занять в автошколі, єдиною відмінністю є те, що замість інструктора, біля учня сидить інспектор. Він може задати декілька запитань, і попросити виконати головні маневри, які використовуються в процесі водіння.
Поради, як здати теоретичну частину іспиту
Щоб вийшло здати на права з першого разу, наші інструктори зібрали ряд найважливіших моментів, які необхідні для підготовки до іспиту:
- Рекомендуємо перед іспитом знайти екзаменаційні питання в інтернеті, і добре їх опрацювати. Навіть якщо деякі питання будуть не схожі, це дасть можливість розуміти, що очікувати від тесту і психологічно заспокоїтись і налаштуватись під час самої здачі.
- При тестуванні рекомендуємо спочатку відповідати тільки на ті питання, в яких ви повністю впевнені, і самі важкі залишати наостанок. Це допоможе організувати час і приділити увагу кожному питанню.
- Перед іспитом варто зробити максимальний упор на теми, які не до кінця зрозумілі. Варто все конспектувати, а після – намагатись повторити все вивчене своїми словами.
- Важливо бути зібраним і спокійний при здачі тестів, інакше можете просто розгубитись, і навіть знаючи правильну відповідь, переплутати кнопку.
Не варто переживати, з першого разу цілком можливо отримати права. Іспит не складається з незрозумілих частин і питань, він містить лише базові речі. Якщо ж говорити про практичну частину, то теж не варто переживати, адже з вас попросять виповнити тільки на основні маневри, які необхідні при водінні, а не дії в екстремальних ситуаціях.
Пропонуємо вам рекомендації, які варто знати для хорошої підготовки до іспиту в МРЕВ:
- Необхідно відпрацьовувати кожен навик водіння, для цього постійно його повторюйте і слухайтеся порад інструктора.
- Якщо вам не подобається інструктор, або є сумніви в його компетенції, він недостатньо добре викладає матеріали, відразу ж просіть перейти в іншу групу.
- Якщо якийсь із маневрів дається важко або незрозуміло як його виконувати, необхідно попросити додаткові заняття, де буде можливість їх відпрацювати в повній мірі, доки не засвоїться.
- Подумки промовляти всі свої дії. Так буде можливість швидше освоїтися за кермом і запам’ятати необхідний порядок виконання дій. Цей навик стане в нагоді і на самому екзамені з водіння, так як співробітник МРЕВ може запитати на теорії, які будуть ваші дії в певних ситуаціях.
- Якщо в самих навичках ви впевнені і все виконуєте на відмінно, але боїтеся присутності чужої людини в машині, варто попросити у співробітника автошколи, щоб в машині знаходився хтось третій, наприклад Ваш друг або подруга. Це допоможе легше реагувати на сторонніх людей в машині, а значить і на іспиті буде спокійніше.
- Якщо є можливість, рекомендуємо розвідати всю обстановку, яка буде вас чекати на практичній частині іспиту. Спробуйте відвідати автодром в МРЕВ, і дізнатися які маршрути обирають екзаменатори. Така візуалізація допомагає більш впевнено триматися за кермом, адже ви приблизно розумієте, чого очікувати, а значить – менше переживаєте.
Додаткові лайфхаки успішної здачі іспиту з водіння
- Крім хороших знань в теорії та практиці, під час іспиту необхідно дотримуватися і деяких правил поведінки. Це необхідно для того, щоб заручитись підтримкою інспектора. Ввічлива, коректна, впевнена в своїх діях, і стримана людина має більше шансів на позитивний результат при здачі практичної частини. Це не ті якості, за які можуть видати права, але всім приємно хороше адекватне спілкування спільно з хорошою підготовкою.
- Краще не спізнюватися. Це сприяє додатковому хвилюванню і неуважності, які можуть зірвати позитивний результат від здачі іспиту. Краще приїхати трохи заздалегідь, заспокоїтися і налаштуватися на успіх.
- Не варто зубрити всю ніч безперервно безпосередньо перед здачею. Якщо весь час до цього, матеріал не був вивчений, то навряд чи це вдасться за одну ніч. Краще відпочити і набратися сил перед ранковим іспитом.
- Не рекомендуємо пити заспокійливі перед іспитом, а ще краще і звечора теж. Це тільки сповільнить реакцію, і може погіршити ситуацію. На деяких ліках зазначено, що водіям заборонено їх вживати, через зниження швидкості реагування. Необхідно просто заспокоїтися, зробити глибокий вдих і розслабитися, що допоможе прийти в норму перед тим як почати іспит. Якщо взяти до уваги поради від психологів, то вони рекомендують прослухати улюблену і заспокійливу музику, та напередодні прийняти розслаблюючу ванну. Видихніть, адже нічого страшного вам не загрожує і єдине, що може трапитися – повторна перездача.
- Дівчатам не варто розраховувати на яскравий наряд і макіяж, це не допоможе скласти іспит у співробітника МРЕВ.
- Як тільки прийдете до практики, ввічливо привітайтеся з інспектором, навіть можете посміхнутися. Не варто вести себе вульгарно і зухвало, «плюсів» це не додасть, а може розлютити екзаменатора. Краще не «заговорювати» співробітника МРЕВ, а зосередитися, чітко слухати завдання, дивитися на дорогу, бути зібраним і серйозним.
- Перед тим як завести авто, важливо комфортно влаштуватися в кріслі, і налаштувати дзеркала. Не поспішайте і не хвилюйтеся, це спокій і безпека, яку неодмінно оцінить екзаменатор.
- Перед маніпуляціями варто пристебнутися ременем безпеки, та ввічливо попросити зробити це пасажира.
- Перед тим як завести мотор, необхідно пристебнутись ременями безпеки. Буває й так, що інспектор, в якості перевірки, не поспішає зафіксуватись паском безпеки, тому необхідно ввічливо його попросити про це. Не варто брати з собою зайві речі, вони можуть тільки відволікати. Звук на телефоні, на період іспиту також краще вимкнути.
- Інспектор МРЕВ, може спробувати перевірити наскільки ви впевнені в своїх діях і запропонувати виконати маневр, який суперечить ПДР. Не варто реагувати на провокації, а уважно дивитися на дорожні знаки, розмітку, сигнали світлофора, а також чітко усвідомлювати сказане екзаменатором перед виконанням. Пояснюйте співробітнику МРЕВ, чому ви не робите запропонований маневр, або чому його необхідно виконати.
Рекомендуємо вивчити запропоновані поради, описані в цій статті. Важливо прийти спокійним і підготовленим до іспиту, і тоді довгоочікувані права незабаром будуть вашими. А хвилююча підготовка і сам іспит залишаться в приємних спогадах. Нехай щастить!