Керування автомобілем в заметі: все що потрібно знати автомобілісту

Главная » Актуальні Новини Академії Водіння » Керування автомобілем в заметі: все що потрібно знати автомобілісту


Серед інших пір року, зимовий сезон можна по праву назвати найбільш небезпечним для водія і його транспортного засобу. Водіння в цей період вимагає від автомобіліста особливих навичок, і ретельної підготовки. Однією з найсерйозніших проблем на дорозі взимку є замети. Занесення на задньому приводі – поширена ситуація, однак і з переднім приводом також трапляється подібне. Постає закономірне питання – як вести себе на дорозі водієві, як керувати автомобілем, і що робити при занесенні.

к оглавлению ↑

Необхідні дії до та під час поїздки

Перерахуємо обов’язкові кроки, які повинен виконати кожен автомобіліст взимку:

    1) Зміна літньої гуми на зимову (шипована або НЕ шипована, глибина протектора малюнка не менше 3 мм);
    2) Купівля рідини для омивача, стійкої до морозів;
    3) Перевірка справності світлотехніки.

Техніка керування автомобілем на дорозі, для того щоб уникнути занесення

• Управління автомобілем на снігу і льоду має бути плавним і м’яким (це стосується керма і педалей), фахівці рекомендують уявити ситуацію, ніби ви пливете в басейні;
• Рухи не повинні бути різкими. Входження в поворот має бути з включеним зчепленням (педаль відпустити), на зниженій передачі. При виході з повороту, натискайте на педаль газу без різкості, плавно;
• Під час руху на дорозі, дотримуйтеся дистанції (рекомендується відстань між транспортними засобами 50-70 м).
• При прискоренні уважно стежте за плавністю, і не допускайте пробуксовування коліс.

Дотримуючись подібні правила керування автомобілем, ви зможете істотно знизити ймовірність виникнення заносу і ДТП.

к оглавлению ↑

Правильний вихід із замету

Занесення на передньому приводі:

Що робити при занесенні на передньому приводі: одне з найважливіших правил – не натискувати на педаль гальма (гальмувати можна тільки на прямих відрізках шляху), не торкатися стоянкового гальма.
Як правильно крутити кермо: почати обертання в ту сторону, в яку заносить авто. Можна трохи натиснути на педаль газу.

Занесення на повному приводі

Як вийти із замету на повному приводі: не вживати ніяких дій. Кращий спосіб – набратися терпіння в очікуванні, поки транспортний засіб зупиниться самостійно.
Як крутити кермо: Дозволяється лише невелике відхилення керма в сторону, куди заносить автомобіль. Газувати необхідно точно так же, як і до заносу.
Відзначимо, що занесення на повному приводі – найбільш важкий варіант для автомобіліста, і вимагає більшої вправності.

к оглавлению ↑

Занесення на задньому приводі

Як вийти із замету на задньому приводі: Як і в аналогічній ситуації з переднім приводом, при занесенні заднеприводного авто не можна торкатися педалі гальма і ручника.
Як крутити кермо: обертання в бік заносу, вирівнювання траєкторії, до того моменту, поки авто не стане в рівному положенні.
Чи не газувати.

Слід зазначити, що чим раніше і оперативніше ви візьмете ситуацію під контроль і приймете необхідних заходів, то з меншими наслідками і великим успіхом ви вийдете із замету. Важливий момент – відчути початок наближається занесення, коли його кут ще зовсім невеликий; відреагувати в ту ж секунду, і постаратися вирівняти траєкторію.

Крім контролю над педалями і кермом, не забувайте, що в ваших руках не тільки машина на управлінні, а й власні емоції, які також грають важливу роль в стабілізації ситуації. Постарайтеся зберігати незворушність і спокій, не робіть різких рухів і не впадайте в паніку, натискайте на педалі дозовано, і з обережністю. Подібний підхід дозволить вам вийти із замету, і повернути автомобіль в початкове положення.
Якщо ви хочете пройти навчання водінню, і навчитися правильної та безпечної їзди за кермом, наша автошкола допоможе вам в цьому. Ми займаємося підготовкою водіїв транспортних засобів категорії В, і гарантуємо вам отримання знань, які ви зможете успішно застосовувати на практиці.

Category: Актуальні Новини Академії Водіння