Керування автомобілем в умовах недостатньої видимості: рекомендації і застереження

Главная » Новини » Керування автомобілем в умовах недостатньої видимості: рекомендації і застереження

Під недостатньою видимістю мається на увазі тимчасове положення, яке викликається погодними явищами і різними перешкодами (сліпучі промені сонця, димова завіса, бризки бруду). При цьому розглянуті об’єкти стають добре помітні при наближенні на відстань не менше ніж в 300 м. Водіння автомобіля під час випадання твердих або рідких опадів має свої особливості. Але в цій статті ми розглянемо, які несподівані небезпеки виникають на дорозі у зв’язку з іншими факторами, незалежними від людини.

к оглавлению ↑

Засліплює сонце

Керуючи автомобілем під сонячними променями, спрямованими в обличчя, водієві доводиться сильно напружувати очі, що призводить до зниження концентрації. Особливо негативно це явище впливає на органи зору на заході, сході або в зимовий період, оскільки світло лягає практично паралельно дорозі.

Сліпуче сонце може привести до виникнення аварійних ситуацій ряду причин:

  • об’єкти на дорозі і по узбіччях змащуються в блиску, що виходить від дорожнього полотна, яке відображає промені;
  • предмети, знаходять в тіні, стають погано помітними, оскільки зіниці людських очей гранично звужуються при інтенсивному освітленні;
  • при різкій зміні сліпуче яскравого ділянки на затінений, зіниці не можуть швидко пристосуватися до нових умов, що веде до тимчасового зниження якості огляду;
  • під сонячними променями, спрямованими в заднє скло, світлофорні сигнали і задні ліхтарі автомобіля виблискують відбитим світлом.

Для зниження негативного впливу сліпучого сонця рекомендується використовувати протисонячний козирок. Але сонцезахисними окулярами користуватися без крайньої необхідності не варто, оскільки вони приглушують яскраві ділянки дорожнього полотна, одночасно зменшуючи огляд об’єктів, розташованих в тіні.

к оглавлению ↑

Сутінки

З настанням сутінків видимість на дорозі значно знижується. Пов’язано це з малою пристосованістю людських органів зору до нічного бачення. Недолік освітлення заважає визначати правильну форму об’єктів, і навіть яскраві кольори стають одноманітно-згладженими. Так, на відстані сигнали світлофора здаються білими, першим стає помітний зелений, потім жовтий і тільки в кінці червоний колір.

Для того щоб довгі тіні об’єктів на узбіччях дороги не заважали розрізняти предмети, рекомендується використовувати дальнє світло, який допоможе своєчасно розпізнати перешкоду і уникнути зіткнення з ним.

Слід враховувати, що в умовах поганого освітлення час реакції людини знижується в середньому на 0,7 с і більше. Тому управляти автомобілем в сутінках необхідно вкрай обережно і по можливості рухатися на середній швидкості.

Category: Новини