Термін дії прав

Главная » Новини » Термін дії прав


Автошколи в останні кілька років користуються особливою популярністю серед абсолютно різних споживачів.

Який термін дії водійських прав в Україні?

Варто відзначити, що категорія цікавляться людей досить широка: все ті, хто хоче перекваліфікуватися або обмінятися документами, так і ті, хто отримує їх вперше.

Термін дії водійських прав – нововведення

До 2013 року права видавалися безстроково.

Нові умови.

Процедура видачі водійських прав після 2013 року стала іншою, все законно діяли 30 років.

к оглавлению ↑

Термін дії водійських прав в Україні

Права того чи іншого зразка ( «спресовані», ламіновані, старого формату), вважаються дійсними в Україні і представляють собою легально діючий документ. Якщо потрібно поїхати закордон, документ не повинен суперечити стандартам Європейського Союзу. Така процедура була введена відповідно до угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, щоб права були законними в Євросоюзі.

Які зміни спіткали нас з вами:

  • Посвідчення водія видається на 2 роки, далі – переатестація;


  • Термін дії прав досить скоротився;

  • Володарі транспорту категорій С і D, (автобус і інших вантажних засобів пересування) зобов’язані переаттестовиваться раз в 5 років.термін дії водійських прав

Термін дії українських прав – 30 років і визначається шляхом підрахунку з моменту оформлення прав. Людям з обмеженими фізичними можливостями та особам, з певними медичними показаннями, водійське посвідчення видається після отримання спеціалізованої позначки у вигляді піктограми в графі «Обмеження».

Перший раз права видаються терміном дії до 2 років, з подальшою заміною на постійні водійські права. Причиною відмови у продовженні прав є 3 і більше порушень за 2 роки.

В такому випадку потрібно заново проходити процедуру складання іспиту в сервісному центрі МВС.

к оглавлению ↑

Як дізнатися термін дії своїх прав?

На лицьовій стороні документа є дата, яка і є терміном дії посвідчення водія. Якщо його немає, права вважаються виданими на необмежений термін.

Не варто забувати, що існує тип прав старого формату, а саме – при заміні застарілого типу прав або при отриманні посвідчення нового зразка. Іншими словами, якщо у власника є права з необмеженим терміном придатності, то такі українські права стануть терміновими і будуть діяти до 30 років.

Читайте також: Скільки коштує здати на права в Україні

Category: Новини