Правила водіння під час випадання опадів

Главная » Новини » Правила водіння під час випадання опадів

Рясні опади у вигляді дощу або снігу здатні значно ускладнити пересування автотранспортного засобу. Щоб мінімізувати ризики аварійних ситуацій на дорозі, необхідно знати основні правила керування автомобілем у різних нестандартних ситуаціях.

Водіння під час дощу

Незважаючи на гадану безневинно, дрібний дощ небезпечний набагато більше, ніж злива. Це обумовлюється тим, що краплі вологи, падаючи на дорожнє покриття, змішуються з частинками сажі, пилу, масла та інших забруднень. Отримана суміш покриває дорогу невидимою, але дуже слизькій плівкою. Тому, якщо дощ почався недавно, необхідно здійснювати рух з великою обережністю, не здійснювати обгонів без гострої необхідності, а також уникати різких гальмувань.

Чим довше і сильніше буде йти дощ, тим швидше поверхню дороги очиститься від бруду. На асфальтовому і бетонному покриттях, рясно змочених водою, коефіцієнт зчеплення з колесами автомобіля наближається до аналогічного показника абсолютно сухій поверхні. Повторення описаної ситуації спостерігається в міру підсихання грязьового шару, який спершу набуває підвищені ковзаючі характеристики, а після перетворюється в суху пил.

Водіння в дощ - рекомендації

Крім цього, під час і після дощу можлива поява наступних проблем:

  • Аквапланування або водяний клин в просторі між дорожнім покриттям і шинами. Ефект спостерігається у легкових автомобілів, що пересуваються на високій швидкості по зволоженою дорозі, і характеризується недостатнім виштовхуванням вологи з-під коліс, в результаті чого останні «спливають» над поверхнею. Для усунення даного явища рекомендується знизити швидкість за допомогою плавного відпускання педалі газу без задіяння гальма.
  • Помутніння лобового скла бризками води і бруду, що вилітають з-під коліс проїжджаючих автомобілів. Щоб швидко і безпечно вийти з ситуації, що склалася, отже, не сповільнюючи швидкості, включити склоочисник з омивачем в максимально швидкому режимі. Кермо необхідно утримувати прямо.
  • Заїзд в велику калюжу, погано помітну в умовах недостатньої видимості . Це може призвести до потрапляння води в простір під капотом з подальшою поломкою двигуна, зіткнення з камінням та іншими перешкодами, і навіть заносу автомобіля, що пересувається на великій швидкості.

к оглавлению ↑

Водіння під час снігопаду

Рясне випадання снігу становить велику небезпеку для всіх учасників дорожнього руху. Для запобігання дорожньо-транспортних пригод необхідно пам’ятати, що в зимовий період рекомендується включати фари навіть у світлий час доби. При мінімальній видимості (менше 100 м), можна скористатися миготливим помаранчевим світлом аваріек, який добре помітний при найгірших погодних умовах.

Пересуваючись по засніженій дорозі, необхідно:

  • здійснювати будь-які маніпуляції з рульовим колесом і педалями плавно і без поспіху;
  • дотримуватися певної швидкості, не змінюючи темп і не зупиняючись;
  • вибирати передачу так, щоб не спровокувати появу підвищеного крутного моменту і в той же час не їхати на знижених оборотах двигуна.

У нашій автошколі навчать основам зимового стилю водіння . Детальне опрацювання кожної небезпечної ситуації допоможе швидко орієнтуватися при виникненні тієї чи іншої проблеми, тим самим уникаючи аварії.

Category: Новини