Втрата документів з автошколи: як швидко і просто відновити атестат

Главная » Новини » Втрата документів з автошколи: як швидко і просто відновити атестат


Як ми вже згадували раніше в одній зі статей, сьогодні, отримати водійське посвідчення можливо для будь-якого громадянина України, який досяг повноліття (для категоріі А і А1 з 16-річного віку). Для отримання прав, Вам необхідно відвідати спеціалізовану школу, пройти теоретичний і практичний курси, і успішно здати по ним іспити. Проходження навчального курсу в автошколі АВ-К дає право отримати свідоцтво, яке є підтвердженням того, що потенційний водій пройшов підготовку, і здатний керувати транспортним засобом. Подібний документ є дійсним протягом 10 років, на протязі яких, Ви маєте право подавати заяву на здачу іспитів. По закінченню терміну, Вам необхідно пройти навчання в автошколі повторно.

к оглавлению ↑

Правові аспекти свідоцтва про проходження навчання

Як швидко і просто відновити атестат

Даний документ являє собою початкову сходинку в справі отримання водійських прав.
В першу чергу, свідчення допускає учня автошколи до здачі іспитів в МРЕВ (міжрайонний реєстраційно – екзаменаційний відділ). Відзначимо, що отриманий атестат не є офіційним документом, який дозволяє керувати автомобілем, а являє собою свідоцтво про успішне засвоєнні матеріалу.
Атестат про закінчення автомобільної школи містить таку інформацію, як:
• найменування установи, яке організувало навчання;
• кількість пройдених теоретичних і практичних годин.
Уточнимо формальності, після отримання атестата:
– складати іспити в ДАІ, Ви маєте право за офіційним, зареєстрованим місцем проживання. У разі, якщо Ви проживаєте в іншому регіоні, Вам необхідно дозвіл керівника Державтоінспекції. При собі необхідно мати такий пакет документів: свідоцтво про закінчення автошколи, медична довідка, копія реєстрації списку групи, копія ліцензії автошколи. При позитивному розгляді заяви, вже через тиждень Ви зможете отримати водійське посвідчення. Отримати документ можна при наявності паспорта.
– здавати теоретичну частину іспиту Ви можете необмежену кількість разів, на здачу практичної частини іспиту в учня є всього три спроби.
Незважаючи на те, що атестат дійсний тривалий час, скласти іспит в ДАІ рекомендується в перші півроку після отримання свідоцтва.

к оглавлению ↑

Дії, при втраті документів з автошколи

Дії, при втраті документів з автошколи

У разі, якщо свідоцтво було втрачено або вкрадено, Вам необхідно в терміновому порядку відновити документ. Як правило, в автошколах існують архіви, які зберігають інформацію про кожного учня, коли-небудь проходив навчання. Для якнайшвидшого отримання дубліката, Ви повинні виконати наступні кроки:
1. Звернення саме в ту автошколу, в якій Ви навчалися. Написання заяви про втрату документа;
2. Для більш швидкого розгляду заяви слід вказати детальну інформацію (рік навчання, Вашу групу, категорію прав, і т.д.);
3. Внести кошти за бланк даного документа, і протягом декількох днів отримати дублікат свідоцтва.
Отримання дубліката атестата – досить серйозна процедура, при якій проходять перевірку дані водія. Дуже важливий момент: чим більш повну і точну інформацію Ви надасте, тим швидше зможете отримати свідоцтво. У разі якщо внесеної інфо недостатньо, або вона була вказана невірно, – автошкола має право відмовити водію в отриманні дубліката свідоцтва. При подібному розвитку подій, від Вас буде потрібно повторне навчання в автошколі, з подальшим складанням іспитів.

Category: Новини