Особливості водіння мотоциклів з боковим причепом

Главная » Новини » Особливості водіння мотоциклів з боковим причепом

Переходячи з управління двоколісним транспортом на водіння мотоцикла з боковим причепом, навіть найдосвідченіші водії, які закінчили навчання в серйозній автошколі, відчувають невпевненість. Схожі труднощі відчувають і власники автомобілів, але в меншій мірі, оскільки пересування на триколісному машині має схожу специфіку з таким на чотириколісною.

Рекомендації для здійснення безаварійних поворотів

В автошколі АВ-К учнів попереджають про те, що при здійсненні повороту на мотоциклі з боковим причепом неможливо в повній мірі відшкодувати відцентрову силу за допомогою нахилу водійського тіла. Але для спрощення входу в поворот і його успішного подолання необхідно ознайомитися з нюансами нахилів корпусу водія. Без оволодіння основними навичками і вміннями при управлінні подібним транспортом на практиці виникнуть суттєві проблеми.

При поверненні в праву сторону бічній причіп, не обтяжений вантажем, може підніматися над поверхнею дороги. Тому недосвідчені водії, які зовсім недавно здавали іспит з водіння, часто побоюються здійснювати повороти направо. Хоча для подолання цих труднощів досить прикласти більше зусилля при вивертанні рульового колеса або під час подачі газу.

Незважаючи на гадану простоту, поворот ліворуч не менш підступний. При його здійсненні водій змушений викручувати кермо сильніше, що укупі з впливом гальмівних сил може привести до перекидання машини. Ось перевороту при цьому знаходиться на умовній лінії, що з’єднує переднє і бічне колеса в момент їх зіткнення з дорожнім покриттям. Для того щоб компенсувати інерційний рух та не допустити перевороту необхідно трохи нахилити корпус тіла всередину повороту.

к оглавлению ↑

Додаткові поради

Не менш важливо попередньо ознайомитися з розмірами мотоцикла, щоб звикнути до його незвичним параметрам. Для тренування рекомендується заїжджати боковим колесом на дошку, не відхиляючись від прямої траєкторії, а після кількох вдалих спроб закріпити результат з повороту. Також корисними будуть проездкі між тренувальними воротами, сконструйованими з картонних ящиків, і здійснення руху на двох колесах без ризику раптового падіння.
Для запобігання ДТП водієві необхідно ретельно опрацювати кожну з небезпечних ситуацій ще на стадії навчання. Але впевненість у власних силах виробляється тільки на практиці.

Category: Новини