Особливості їзди в тумані

Главная » Новини » Особливості їзди в тумані

Туман є атмосферне явище, яке з’являється в результаті різкої зміни температурного режиму і характеризується наповненням повітря зваженими частинками води. Управління автотранспортним засобом в умовах зниженої видимості нерідко призводить до виникнення аварійних ситуацій . Для їх запобігання необхідно чітко дотримуватися встановлених правил водіння в потенційно небезпечних моментах.

к оглавлению ↑

Чим небезпечна їзда в тумані

Найчастіше туман з’являється в низинних ділянках дороги, куди опускається водяна пара. Але в холодні періоди року це явище перешкоджає нормальному пересуванню навіть на відкритій місцевості. В туманному хмарі практично неможливо розрізнити ями і інші перепони на дорозі.

Але головною небезпекою густий пелени є спотворення зорового сприйняття. Водієві важко визначити даний відстань до предметів, які бачаться більш далекими. При цьому здається, ніби автомобіль рухається з меншою швидкістю, ніж це є насправді.

Крім цього, густий туман:

  • знижує область видимості і перешкоджає нормальному орієнтування в просторі;
  • знеособлює всі кольори, крім червоного;
  • змушує постійно напружувати зір в спробі розгледіти предмети;
  • знижує реакцію водія на зміни за межами транспортного засобу.

к оглавлению ↑

Як уникнути аварійних ситуацій в тумані

При несподіваному попаданні в туманну область рекомендується знизити швидкість за допомогою плавного відпускання педалі газу і включити протитуманні фари (при їх відсутності можна замінити ближнім світлом). Для кращого орієнтування в просторі можна відкрити вікно і прислухатися до оточуючих звуків, щоб вчасно визначити наближення іншого транспортного засобу і подати звуковий сигнал про своє місцезнаходження.

Якщо туман застеляє все навколо, необхідно:

  • дотримуватися дистанції в кілька метрів з попереду йде машиною;
  • дотримуватися одного швидкісного режиму, орієнтуючись переважно по спідометрі, і не робити різкого гальмування;
  • для освітлення дороги найкраще поєднувати спеціальний протитуманний і ближнє світло;
  • включати задні протитуманні фари одночасно з габаритними вогнями;
  • запустити систему вентиляції салону або включити обігрів для усунення конденсату зі стекол;
  • при русі по заміської дорозі час від часу подавати звуковий сигнал.

Управління машиною в тумані вимагає серйозної підготовки. Але навіть найдосвідченіші водії нерідко потрапляють в дорожньо-транспортні пригоди. Тому, якщо видимість на дорозі наближається до нуля, по можливості краще скасувати поїзду і дочекатися поліпшення погодних умов.

Category: Новини