Електроскутер, електромопед і велосипед з електромотором – чи потрібні права і який процес отримання?

Главная » Новини » Електроскутер, електромопед і велосипед з електромотором - чи потрібні права і який процес отримання?


Сьогодні електроскутер, електромопеди і велосипеди з електромотором, надпопулярними і користуються великим попитом у різних категорій населення, незалежно від віку і статі. Так як це абсолютно новий і до кінця не освоєний спосіб пересування, старі правила вуличного пересування (ПДР) повної мірою не покривають недоліки і саморегулировки норм пересування. Виникає питання чи безпечні зазначені ТЗ при неврегульованому використанні і відносно недавньому появі.
На просторах України можна все частіше побачити людей на електротранспорті (електровелосипеди, електроскутери, Електроскейт, електромотоцикли, електрокари, моноколес і гіробордов) і в даному випадку головне добре знати і керуватися Правилами дорожнього руху. Так як ці супутники дороги з’явилися зовсім недавно, варто уважно і детально вивчити інструкцію цього ТЗ та при кожному новому виїзді на дорогу дотримуватися правил безпеки. Не варто нехтувати шоломом і не поспішайте вливатися в загальний потік машин, а спочатку ознайомтеся з ходовими якостями електротранспорту.

к оглавлению ↑

Чи регулюють норми закону використання електричного ТЗ?

Варто відкрити правила по організації вуличного транспорту ПДР, а саме пункт 1.10 і проаналізувати термін, який визначає основні технічні властивості такого ТЗ як “мопед”. Наш легкий друг це двоколісний транспортний супутник, який володіє мотором з робочим літражем або ж об’ємом до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт. Відповідно варто звертати увагу на важливість робочого об’єму двигуна ТЗ, так як для малопотужних гіробордов, у яких показник потужності варіюється від 100-300 ВТ, права не потрібні. Найчастіше це вводить в оману представників правоохоронних органів. Поліцейські посилаючись на цю норму закону намагаються залучити до адміністративної відповідальності за статтями 126 і 121 КпАП України.
права категорії А

к оглавлению ↑

Що може загрожувати за водіння без посвідчення?

Пам’ятайте, якщо електродвигун ТС має потужність від трьох до чотирьох кВт, ви, як відповідальний автолюбитель, зобов’язані володіти посвідченням на право водіння таким електричним винаходом. При наявності обладнаних педалей і потужного мотора такий ТЗ не відрізняється від свого соратника “мопеда”, а щасливий володар зобов’язаний мати при собі водійські права категорії «А1». При відсутності поліцейський має право виписати штраф або позбавити вас транспорту. Не варто засмучуватися, адже транспорт буде чекати водія на штраф-майданчику, але повернути засіб звідти може тільки особа, яка має при собі ВУ.

к оглавлению ↑

Правові обмеження по водінню електротранспорту

У свою чергу, для любителів електроскутерів, на відміну від середньостатистичних або велосипедів на електриці, застосовуються досить жорсткі рамки самообмеження на наявність певного рівня алкоголю в крові. Для юних і малодосвідчених автоводіїв це нуль проміле, для інших 0,5 проміле. Порушникам приписи закону світять штрафні санкції та позбавлення водійського посвідчення.
чи потрібні права

к оглавлению ↑

Категорії водійських посвідчень

Після проходження навчального курсу в автошколі майбутній водій зможе розрізняти і ділити категорії водійських посвідчень. Варто розуміти, що мототранспорт ділиться на кілька класів, посвідчення на водіння варто отримувати з огляду на те, яке ТЗ у володінні.

Варто визначити які ж категорії прав можна отримати в Україні
– А1 для водіння скутера з двигуном, робочий літраж якого менше 50 куб.см;
А для мототранспорту з двигуном понад 50 куб.см;
Б для управління легкими автомобілями;
– C призначена для управління середньої тяжкості вантажівок і вантажівок важкої категорії;
– C1 дозволяє перевозити вантаж автомобілем, де максимальна маса становить від 3500 до 7500 кг.

Дійсність свідчить, що під категорія класу “А1” включає в себе електроскутери з потужним двигуном від 3 до 4 квт, адже вони вже розцінюються як механічні транспортні засоби, а в категорію “А” – електромопеди і мотоцикли з електричним двигуном потужністю понад 4 кВт.
Після проходження навчального курсу в автошколі майбутній водій зможе розрізняти і ділити категорії водійських посвідчень. Варто розуміти, що мототранспорт ділиться на кілька класів, посвідчення на водіння варто отримувати з огляду на те, яке ТЗ у володінні.

Category: Новини