Який штраф Ви оплатите за їзду без прав в Україні

Главная » Новини » Який штраф Ви оплатите за їзду без прав в Україні

Який штраф Ви оплатите за їзду без прав в Україні 2021

Коли людина приймає рішення сісти за кермо, то він спочатку повинен розуміти наскільки важливо дотримуватися чинних законів правил дорожнього руху.

Ситуації, які можуть привести до штрафів

Існують найчастіші ситуації, за які можна & laquo; отримати & raquo; штраф (відповідно до ст.126 КпАП):

Приклад 1. Відсутність документів

Сідаючи за кермо авто, при відсутності для цього дозвільних документів, при зупинці поліцією 100% вам випишуть штраф. Так само його варто очікувати при неповному пакеті документації.
При прохання від співробітників поліції ви відмовляєтеся надати водійські права і документи на авто або інший транспорт і страхової документ? Тоді вас теж оштрафують. При цьому важливо, щоб водійські права відповідали категорії транспортного засобу. Навіть якщо документи залишилися вдома або загубилися & mdash; це не причина сідати за автомобіль, адже за це теж оштрафують.

При нестачі одного з вище описаних документів відсутня, прострочений або ж недійсний, то штраф випишеться в розмірі 425 грн.

какой штраф за езду без прав

Приклад 2. Якщо транспортом управляє неповнолітній

В мить, коли неповнолітній сідає за управління транспорту, поліцію не цікавить чи є поруч дорослий або він їде один. Це однозначно приведе до того, що патрульний випише штрафну квитанцію. Згідно із законом КоАП, без передачі усього пакету документів, який потрібний для управління, заборонено сідає за засіб, що пересувається. При цьому штраф буде виписаний на 510 грн (стаття 126 ч.2 КоАП). Згідно цієї ж статті, її першої і другої частини, якщо особа, яка управляє транспортом знаходиться, на навчанні, що підтверджується документами, то штраф не буде виписаний.

Ситуація 3. Управління транспортним засобом у разі позбавлення прав

Якщо ви були позбавлені права управляти транспортним засобом, але усі з якої-небудь причини ж наважилися сісти за кермо усупереч рішенню суду, то в даному випадку штраф складе 510 грн (ст. 126 ч. 3 Кодекси про адміністративні правопорушення).

Чи бувають спірні ситуації, які не залежать від водія?

Зрозуміло, будь-хто, хто порушує правила дорожнього руху, повинен нести за це відповідальність. Але може скластися і так, що співробітники поліції незаконно штрафують водіїв за водіння без водійського посвідчення або ж просто здійснюють неприпустимі процесуальні помилки. Як водій може оскаржити незаконні дії співробітника поліції і захистити свої права?

Проведіть карантин з користю для себе! Записуйтеся в автошколу “Академія Водіння” на сайті і отримаєте знижку 200 грн

Category: Новини