Як працює зчеплення?

Главная » Новини » Як працює зчеплення?


Добре відомо – робота зчеплення залежить від наявності МКПП, простими словами – механічної або автоматизованої коробки передач в автомобіля.

Зчеплення – є і на “механіці”, і на АМТ.

Механізм роботи зчеплення: Короткострокове відділення трансмісії від двигуна машини. Разом з тим, робота зчеплення – своєрідний амортизатор, що захищає від перевантажень двигун.

Як влаштовано зчеплення

Для розуміння, за рахунок чого працює пристрій, необхідно розібратися як влаштовано зчеплення. Варто уявити модель будови вузла і уявити, що його деталі укладені в картер, який рівно також приєднується до картера двигуна. Така будова зчеплення свідчить про виконання ролі “отключателя” крутного зусилля мотора, і забезпечує коннект ДВС і самої коробкою автомобіля.

Що таке зчеплення?

Відповідаючи на питання “Що таке зчеплення і як воно працює”, необхідно досліджувати механізм пристрою зчеплення.

МКПП або просто “механіка” разом з АМГ в розрізі роботи зчеплення не грає вагому роль, так як практично не відрізняється механізм дії. Суть роботи зчеплення – виникає розрив крутного зусилля мотора зовнішнього згоряння до коробки передач. Але слід зауважити, що власник автомобіля з МКПП повинен власними силами це робити за допомогою повного вижиму педалі і такого аксесуара, як ручка КПП. У АМТ є свої помічники – електромеханічні приводи, які перемикають передачі.

к оглавлению ↑

Як працює зчеплення авто – Принципи роботи

Суть роботи зчеплення складається в сильному зведенні маховика, дискових накладок і самої притискної поверхні.

Слід розуміти, що є поділ зчеплення на однодисковое і двухдисковое.

сцепление - принцип работы

За допомогою вижимні пружин в стані роботи натискний диск гранично тісно примикає до диска зчеплення, рівно цим же наголошуючи його до маховика. Процес натискання запускає в роботу привід, так як на вижимні труби впливає підшипник, а сама поверхня “кошика” віддаляється від диска зчеплення. Таким чином, коли первинний вал вже припинив обертання, мотор залишається в активному стані.В кількості двох дисків і двох робочих поверхонь складається двухдисковое зчеплення. Але є і схожість, тому що роз’єднання маховика і валу, максимально наближене до однодискової версії.

к оглавлению ↑

Включене зчеплення

Зчеплення вважається включеним, коли з’єднався мотор з трансмісією. Простими словами, вплив на педаль відключає трансмісію і, таким чином, зчеплення відсутня. Зчеплення включено, коли відпускається педаль при активованої передачі.

Досвідченість власника автомобіля і м’якість включення зчеплення – дві взаємопов’язані речі. Наявність новітніх вузлів конструкції забезпечить м’якість коли зчеплення включено, незалежно від кількості досвіду у водія. Варто враховувати, що показник крутного зусилля мотора на вихідному валу – нуль, при повному виключенні, нездійсненна задача. При мінімально низьких параметрах і коли нічого не заважає активувати передачі – можна говорити про чистий включенні зчеплення.

Дізнатися детальніше, що потрібно для отримання прав категорії B і переваги навчання в Академії тут

Category: Новини