Як правильно їздити по слизькій дорозі

Главная » Новини » Як правильно їздити по слизькій дорозі

З настанням зими ймовірність створити аварійну ситуацію або стати учасником дорожньо-транспортної пригоди зростає в кілька разів. Для попередження подібних проблем необхідно знати про особливості їзди в тумані і вміти керувати автомобілем по заледенілої дорозі. Останнє стан виникає взимку особливо часто, блокуючи нормальний просування.

7 основних правил їзди по ожеледі

Виходячи з того, що будь-яку небезпеку краще попередити, ніж потім розбирати її наслідки, необхідно обов’язково «перевзути» автомобіль в зимову гуму, не чекаючи, коли середньодобова температура опуститься нижче 5ͦ С. Також не слід забувати і про повне очищення машини від снігу. При різкому гальмуванні з даху на лобове скло може з’їхати сніжна шапка, яка напевно перекриє огляд.

Що стосується безпосередньої їзди по слизькій дорозі, фахівці рекомендують:

  1. Керувати автомобілем, утримуючи рульове колесо двома руками. При цьому розташовувати їх слід так, щоб великі пальці лежали на ободі. Це допоможе краще відчувати зчеплення коліс з дорожнім покриттям.
  2. Здійснювати руху якомога більш плавно. Різкі повороти кермом, стрімкі натискання і відпускання педалей призводить до заносу машини на ожеледі.
  3. Повністю сконцентруватися на управлінні. Музика, гучні розмови і інші сторонні звуки здатні знизити увагу будь-якої людини. Але у випадку з водієм відволікання від дороги може бути фатальним.
  4. Рушати з місця без поспіху. Для цього необхідно плавно відпустити зчеплення, утримуючи оберти двигуна на максимально низькій частоті. При відсутності просування через пробуксовування коліс можна спробувати почати відразу з другої передачі.
  5. 7 правил їзди по ожеледі

  6. Дотримуватися основних правил безпеки. Крім їзди на мінімальній швидкості до них відносяться використання ременя безпеки, завчасне включення поворотников і стоп-сигналів.
  7. Передбачати гальмування заздалегідь. Пересуваючись по знайомому маршруту, водій може прогнозувати переключення сигналу світлофора, знає про наявність відволікаючих чинників і добре орієнтується на місцевості. Щоб здійснювати гальмування безпечно, для підстраховки слід утримувати збільшену дистанцію з автомобілем, який їде попереду.
  8. Повертати правильно. На слизькій, як скло, дорозі, повороти необхідно проходити по максимально широкій дузі, радіус якої прораховується заздалегідь, виходячи з особистого досвіду. Використання педалі гальма при цьому вкрай небажано, оскільки призводить до зносу передньої осі.

Якщо ви не впевнені в тому, що зможете освоїти науку пересування в складних погодних умовах самостійно, звертайтеся в нашу школу. Кращі філії:

к оглавлению ↑

Нивки  Шулявка  Дарниця (ДВРЗ)  Оболонь  Солом’янка

Ми спільно опрацюємо кожну аварійну ситуацію для запобігання її настання в реальності.

Category: Новини