Як відкрити категорію А, при наявності категорії В?

Главная » Новини » Як відкрити категорію А, при наявності категорії В?


Згідно із законодавчими актами України, категорії А, А1, В і В1 можна відкривати по досягненню 18-річного віку, а починати навчання можливо вже з 16-ти років. Деякі майбутні водії вибирають категорії В і С, вважаючи, що А не знадобиться. Але як показує практика, досить часто протягом життя виникають ситуації, в яких вміння керувати мотоциклом або скутером рятує життя. Саме тому так важливо відкрити максимальну кількість категорій, і навчитися управлінню всіма видами транспорту.

Якщо ви маєте водійське посвідчення, що дозволяє їздити на автомобілі, отримати права категорії А, і можливість керувати мото-транспортом стане набагато легше.

к оглавлению ↑

Як відкрити категорію А якщо є Б: основні пункти

Якщо ви маєте документ, який підтверджує можливість управляти будь-яким іншим транспортом (будь-яким, крім мототранспорту) відкрити категорію А для вас буде простіше. В цьому випадку, відпадає необхідність здавати тест на знання правил дорожнього руху. Порядок дій для відкриття категорії А:

– збір необхідного комплекту документів (+ ксерокопії);

– звернення до реєстраційно-екзаменаційного підрозділу ДАІ, для того щоб вас могли допустити до іспиту;

– приготування до здачі практичної частини, навчання їзді на мототранспорті (сумарно не менше 20 годин).

Відзначимо важливий момент – при підготовці до здачі на права категорії А, не враховується ваш водійський стаж керування автомобілем.

к оглавлению ↑

Необхідні документи для отримання прав категорії А

Незалежно від того, коли ви отримали права категорії В, вам доведеться заново збирати комплект документів, для отримання категорії А. В цілому, для обох категорій необхідно збирати схожий пакет документів, який включає в себе:
документи автошкола
1. Паспорт громадянина України (+ ксерокопія перших двох сторінок і місця прописки);

2. Ксерокопія ідентифікаційного номера платника податків;

3. Водійське посвідчення категорії В;

4. Медсправка форми 083 / О (для отримання прав категорії А, вам необхідно звернутися в лікарню, і пройти процедуру заново. У тілі документа повинно бути зазначено можливість управління мототранспортом);

5. 4 фотографії 3,5 на 4,5.

Важливий момент: при проходженні медкомісії, у вашій довідці в обов’язковому порядку має бути відзначений допуск саме до категорії А (права на мотоцикл Україна).

к оглавлению ↑

Чи потрібно здавати теоретичну частину для отримання прав категорії А?

Якщо ви маєте права категорії В, здавати теоретичну частину для отримання прав категорії А, вам не доведеться. У такому випадку, ви автоматично допускаються до здачі практичної частини. Але це правило має уточнення, а саме – ви повинні мати практичний досвід водіння. Якщо останні десять років ви не мали можливості керувати автомобілем, теоретичну частину слід здавати заново.

Слід також відзначити ще один момент – здавати теорію можна з 16-ти років.

к оглавлению ↑

Як проходить практична частина, під час складання іспиту на категорію А?

Сумарна кількість годин, яке ви проводите в навчанні за кермом – не менше 20. Безпосередньо сам іспит буде проводитися на закритій території. Перед початком практичного іспиту, вам надається право випробувати їзду на трасі, і підготуватися протягом 10-15 хвилин. При складанні іспиту, особлива увага приділяється таким моментам, як:

– здатність водія рушати з місця, і то, як саме він це робить;

– звертає чи увагу водій на дзеркала, і вміє ними користуватися;

– чи вміє екзаменований вести мототранспорт за допомогою однієї руки.

як отримати, коли є б

Також водій повинен виконати такі вправи як «швидкісне маневрування», «габаритний коридор», «габаритна вісімка», «змійка» і т.д. Як правило, за секундоміром вважається тільки перша вправа (швидкісне маневрування), інші виконуються без урахування часу. Основні особливості практичного іспиту на права категорії А – це точність і швидкість.

Відзначимо також, якщо у вас виникло питання, скільки коштує відкрити категорію А, ви можете ознайомитися з цінами на курси з навчання водінню на нашому сайті.

к оглавлению ↑

Як призначаються штрафні бали

При здачі практичної частини, вступник може отримувати штрафні бали, при неправильному виконанні вправи, або при інших помилкових діях. Сумарна кількість помилок не повинно бути більше п’яти. Якщо ви допустили більше помилок, іспит можна вважати не зданими.

Порядок нарахування штрафних балів:

– 5 балів. Екзаменуемий збив огороджувальні конуса, зупинився менш ніж за 45 см до стоп-лінії, або перетнув її (заїзд переднім колесом), а також відхилився від наміченого шляху руху.

– 3 бали. Заглухлий двигун, відсутність перемикання передач, відсутність подачі сигналу повороту.

– 1 бал. Відсутність сигналу гальмування, невключення ближнього світла, блокування коліс перед місцем, де потрібно зупинитися.

За умови точного виконання всіх вправ і дотримання необхідних правил, іспит можна вважати успішно зданим. Водій може отримати нову категорію А.

Залишити заявку

Скида 200 грн при запису онлайн

Category: Новини