Чому не варто сідати за кермо в стані алкогольного сп’яніння

Главная » Новини » Чому не варто сідати за кермо в стані алкогольного сп'яніння

Кожен водій, безсумнівно повинен знати правила дорожнього руху. При цьому, на жаль, процедура позбавлення водійських прав за алкоголь досить поширена. А все чому? Багато хто вважає, що сп’яніння це стан, при якому заплітається мовою, з’являється неадекватна поведінка і неможливо ходити. Але, законодавством передбачено трохи інші норми. Людині, що знаходиться за кермом необхідно нести відповідальність навіть, якщо все саме “веселе” було вчора. Адже серйозна інтоксикації швидко не виводиться з організму.

Якщо неприємна ситуація з позбавленням водійських прав за водіння в нетверезому вигляді все таки з вами трапилася, то ми рекомендуємо звернутися в автошколу для придбання навичок водіння, так як за період позбавлення прав, однозначно вони загубилися. Для цього варто ознайомитися з головною сторінкою “Академії Водіння”.

Кращі філії нашої автошколи можна знайти за посиланнями і вибрати найкраще місце для придбання навичок водіння:

 1. На Нивках по вул. Данила Щербаківскго, 4: https://av-k.com.ua/uk/avtoshkola-na-nivkah/
 2. На Шулявці по вул. Олени Теліги 4: https://av-k.com.ua/uk/avtoshkola-na-shulyavke/
 3. На Оболоні по вул. Північна, 8: https://av-k.com.ua/uk/avtoshkola-na-obolone/

Давайте, все ж дізнаємося, які норми і правила водіння є і що робити в разі, якщо вас зупинив поліцейський з метою виявити алкоголь у крові.

Норми і правила

Навіть досвідчені водії, хоча б раз бажають випити келих вина або пляшку пива і сісти за кермо. Як правило, така перспектива не найкраща, адже достатньо кількох ковтків, для того, щоб перевищити необхідну норму. В Україні ця норма складає 0,2 проміле на 1 літр видихаємого повітря. У кожній країні розписані свої допустимі норми вмісту алкоголю в крові. Відповідно, вони різні. Давайте розглянемо приклади, в Західній Європі. Вважається що людина може сісти за кермо, при вмісті алкоголю в крові не більше 0,5 проміле на 1 літр повітря. Якщо говорити про США, то тут це значення більш високе – 0,8. У Східній Європі, більш суворі показники і вони не повинні перевищувати 0,2 проміле.

Чому саме такі норми? За логікою, людина, яка не п’є, повинен взагалі не мати алкоголю в крові. Тобто, показник, повинен бути 0. Все тому, що є захворювання, які, на жаль, показують на драггерах невелику похибку. Серед таких:

 • хвороби шлунка
 • кишкові розлади
 • цукровий діабет
 • карієс у великій кількості

Але, навіть при цих захворюваннях, на алкотестери показник не повинен перевищувати 0,2 проміле. Це досить лояльна похибка, адже є країни, в яких не каране тільки показання в 0 проміле.

Які існують особливості перевірки?

драггер/алкотестер

Драггер або алкотестер – прилад, який показує кількість алкоголю в крові. Поліція, згідно до закону про поліцію має право запропонувати водію пройти тест на місці або в спеціальному медичному закладі.Але частіше бувають випадки, коли співробітники поліції просять пройти тест, після перевірки документів або огляду автомобіля.

Процедура перевірки дуже проста: на драгер надягається одноразова насадка. Водій набирає повітря і видихає в насадку. Через пару секунд апарат видає результат. Якщо результат вище норми, яка узаконена правилами, тоді поліцейський на місці може скласти протокол і вилучити водійське посвідчення.

Які ж існують покарання за їзду в нетверезому стані 

Що ж чекає людини, у якого тест показав більше норми? Навряд чи вийде піти від покарання в такому випадку. Найгірші рішення в даній ситуації – тікати або спробувати “вирішити питання на місці” особисто з співробітниками поліції. Такі варіанти, можуть значно погіршити становище. Раз вже ви вирішили сісти за кермо нетверезим і “попалися” варто гідно прийняти ситуацію такою, як вона є.

Водіння в нетверезому стані може нести за собою різні варіанти покарань, виходячи з ваших попередніх порушень закону. Якщо ж це перший випадок, тоді водія очікує:

 • Оплата штрафу, яка складе 10 200 грн, тобто 600 неоподатковуваних мінімумів.
 • Суд, в якому буде прийнято заборона користуватися автомобілем протягом 1 року. 

У суді обов’язково розглядається можливість позбавлення прав. Якщо ж водій, вважає дії співробітників поліції неправомірними, суд саме те місце, де він може про це заявити і попросити провести службове розслідування. За допомогою юриста або адвоката можна буде правильно сформулювати свої претензії і надати їх безпосередньо судді.

Якщо такий випадок повторився, тоді законодавство приймає рішення більш жорсткіше, по відношенню до водія. Особливо, якщо випадок повторився протягом року, після першого вироку. Тоді штраф доведеться заплатити вдвічі більше, а суд забирає права на 3 роки. У такому випадку, ви щасливчик, якщо машина залишиться у вас, а не вилучається судом, що відбувається частіше. При цьому, за саме вилучення заплатити доведеться теж водієві.

Якщо ж це третє порушення за рік, в такому випадку, доведеться позбутися прав на 10 років, та ще й на додачу заплатити штраф 40 800.

Які були внесені останні правки в 2020 році

За керування у нетверезому стані, відбір водійських прав, згідно зі старими правками, недостатньо серйозне покарання. Тому, в 2020 році, були внесені певні зміни з цього приводу.

вождение в пьяном виде

Починаючи з 1 липня 2020 року, водіння під алкогольним сп’янінням прирівнюється до кримінальної відповідальності і прирівнюються до кримінальної відповідальності. Чим ризикує водій, який виїхав “під шафе”:

 • Буде виписаний штраф від 17-34 тис. грн. Сума буде залежати від ситуації.
 • Позбавлення водійських прав на 3 роки
 • Можливі не тільки адміністративні покарання, але і передбачено позбавлення волі.

Якщо водій пручається пройти перевірку на алкоголь, тоді на нього чекають великий штраф і позбавлення прав. Кращий варіант в такій ситуації, погодитися на добровільну перевірку, а якщо результат, ви вважаєте несправедливим, тоді потрібно незабаром, пройти повторний аналіз в незалежній найближчій лабораторії.

Яка процедура оформлення

Найефективніший і безпечний спосіб – їздити завжди тверезим. Якщо ж така ситуація трапилася, необхідно чітко розуміти, як же відбувається сама процедура оформлення.

Які обов’язки співробітника поліції в такому випадку:

 • Скласти протокол. Після ознайомити з документом водія, і попросити його поставити підпис. Також водій має право поставити свої позначки в документі перед підписом.
 • Вилучає права на місці, відразу після підпису водієм протоколу. І виписує тимчасову довідку, що діє до настання судового засідання.
 • Протягом трьох днів, надати документи слідчому.

Якщо ви вважаєте дії співробітників поліції неправомірними, варто спробувати відстояти свої права в суді. Хоч штрафу, не уникнути, але грамотний адвокат або юрист допоможе правильно оскаржити дії поліції.

Category: Новини