10 порад початківцям водіям від інструкторів автошколи

Главная » Новини » 10 порад початківцям водіям від інструкторів автошколи

Водій, який нещодавно закінчив автошколу, відчуває себе двояко: здавалося б, все правила вивчив, як вести себе на дорозі теоретично знаєш, а черв’ячок сумніву у власних уміннях все одно гризе. Згодом ви напевно станете досвідченим учасником дорожньо-транспортного руху. Але поки водійський стаж тільки набирається, рекомендуємо скористатися простими порадами від інструкторів автошколи Києва , завдяки яким ви будете почувати себе впевненіше під час поїздок .

1. Попереджайте виникнення сліпих зон

При неправильному налаштуванні бічних дзеркал частина дорожнього покриття втрачається з поля зору. Для усунення цієї проблеми досить відрегулювати дзеркала так, щоб в них відбивалася невелика частина крила вашого автомобіля, а дорога ззаду було видно без перешкод.

Правильна настройка бічних дзеркал

2. Навчіться відчувати габарити автомобіля

Якщо ви ще не звикли до розмірів свого транспорту і це заважає вам розслабитися на дорозі, проведіть нескладну тренування. Покладіть на асфальт перед машиною незамкнені пластикову пляшку, а потім повільно проїдьте вперед, поки не почуєте характерний хрускіт. Проробіть вправу обома передніми колесами по черзі, при необхідності кілька разів.


 секрети водіння

3. Паркуйтеся правильно

Паркуючи автомобіль перпендикулярно до бордюру, існує ризик подряпати бампер. Щоб цього уникнути орієнтуйтеся на бічне дзеркало – побачивши кромку тротуару відразу під ним, припиняйте просування.
Якщо ви плануєте паралельну парковку, попередньо наклейте біля основи вітрового скла невеликий шматочок лейкопластиру. Під час маневру стежте, щоб лінія бордюру збіглася з наклеєною міткою.

правильна паралельна парковка

4. Проїжджайте калюжі без поспіху

Будь-яке водну перешкоду, навіть найдрібніше, можна проїжджати на великій швидкості. В’їжджайте в калюжу плавно, не роблячи зайвих маневрів, інакше внутрішня частина автомобіля намокне, і двигун затихне.
Після успішного проходження калюжі рекомендуємо висушити гальма. Для цього на малій швидкості різко і швидко натисніть 3 – 4 рази на гальмівну педаль. Нагрівання гальмівних колодок призведе до моментального випаровуванню води з їх поверхні.

проїзд калюжі

5. Орієнтуйтеся на великогабаритні машини

Водії автобусів і інших високих машин мають значно перевага, оскільки оцінюють обстановку на дорозі з більшої висоти. Спостерігаючи за їх маневрами під час руху в потоці, ви зможете заздалегідь перебудуватися і об’їхати перешкоду, що створює пробку.

орієнтуйтеся на великі машини

6. Чи відчуваєте труднощі при запуску двигуна – включите габаритні вогні

У холодну пору року довго не діяла двигун може замерзнути. Для швидкого розігріву акумулятора спробуйте включити фари, світло в салоні або радіо.

7. Використовуйте всі функції дзеркала заднього виду

Досвідчені автовласники знають, що дзеркало заднього виду можна перемикати з нічного режиму на денний і назад. Щоб в темний час доби фари рухається позаду машини не засліплювали спрямованим світлом, поміняйте нахил дзеркала, потягнувши за важіль в його нижній частині.

настройка дзеркала заднього виду

8. Контролюйте рух на сусідніх смугах

Якщо машина на сусідній смузі помітно забарилася швидкість, на всякий випадок підіть її приклад. Можливо, водій побачив перешкоду, не помітне з вашої точки огляду.

секрети автолюбителя

9. Зменшуйте швидкість на поворотах

При їзді по прямій дорозі з хорошим покриттям створюється оманливе враження, ніби ви рухаєтеся повільніше, ніж це є насправді. При вході в поворот зменшуйте швидкість, інакше ілюзія може привести до занесення автомобіля.

скиньте швидкість при повороті

10. Чи не вивертайте колеса передчасно

У разі очікування можливості повернути ліворуч, не розгортайте колеса до того, як закінчиться потік зустрічних машин. Якщо за трагічним збігом обставин в вас вріжеться автомобіль, що їде ззаду, великий ризик винесення на сусідню смугу.

Category: Новини